אודות

עולם חדש וטוב

אם מסתכלים על החיים האנושיים במבט רציונלי ומפוכח הם נראים כמו הרפתקה שלא כדאי להצטרף אליה. אך הואיל ואנחנו כבר עמוק בפנים, אולי כדאי שנמצא כיצד לקחת אותם אל לכיוון טוב יותר.

האם חשבתם פעם כיצד נראים החיים האנושיים מבחוץ? אם נניח יצור מכוכב אחר היה צופה בנו, האם הוא היה רוצה להצטרף? אם זהו טיפוס רציונלי, סביר להניח שהוא יוותר על התענוג, הרי למה לו צרות. אבל אנחנו תקועים עמוק בחיים האנושיים, לכן כדאי שנמצא כיצד לקחת אותם אל המקום הכי גבוה שאפשר.

הסתכלות מוגבלת

אנחנו נוטים לקטלג את המציאות לדברים טובים ורעים. דברים שמסבים עונג אנו מחשיבים כטוב, ואילו דברים שפוגעים בנו כרע. קטלוג זה מלמד על כך שאנחנו קולטים רק חלק מצומצם וצר מהמציאות. זו הסתכלות קטנה, מוגבלת ולא מספקת.

שינוי בהסתכלות

המבט הצר על העולם מגביל את האדם וגורם לו להיות קטנוני ונרגז. אם אנחנו רוצים להרגיש טוב יותר, להצליח לשמוח ולהבין יותר את מה שקורה סביבנו, עלינו לשדרג את זוויות המבט שלנו על המציאות. במקום לקטלג את הטוב ורע הפרטי, עלינו לקטלג את הטוב ורע לסביבה. עלינו לבדוק האם מה שאנחנו עושים טוב לזולת או פוגע בו. כך תיפתח בפניו מציאות חדשה.

רק יחד

השדרוג הנדרש מאתנו קשה ומורכב, ולא ניתן לעשותו לבד. כדי להצליח לפתח מבט מחודש ואמתי על המציאות אנחנו זקוקים לעזרתם של אנשים אחרים. יחד עם אנשים נוספים המעוניינים גם הם לשדרג את הטבע האנושי נוכל לצעוד קדימה. יחד איתם נעבוד על פי שיטה מיוחדת, שמלמדת אותנו כיצד לצאת מעצמנו אל האחר ולקבל את המציאות השלמה והבלתי מוגבלת.

השיטה – חכמת הקבלה

השיטה הזו מבוססת על חכמת הקבלה שהחל לפתח אברהם אבינו לפני אלפי שנים. במהלך דורות רבים החכמה שוכללה על ידי חכמי ישראל וכיום היא מוגשת לנו. חכמת הקבלה השכילה להבין את טבע האדם ויודעת להסביר כיצד עליו לנהוג.

הלימוד המיוחד של חכמת הקבלה

חכמת הקבלה מלמדת את האדם שהאני האמתי שלו לא נמצא בתוכו, אלא מחוצה לו. האני פרוס על פני כל האנשים כולם, והוא נקרא האני החברתי המשותף. לאחר שהאדם לומד לממש את "ואהבת לרעך כמוך" ומתייחס לאחרים באהבה הוא מגלה עד כמה הוא כלול בכולם.

גן עדן זה כאן

האבולוציה האנושית מקדמת אותנו אל עבר התפיסה הזו. הריקנות והבעיות שהעולם מלא בהם הם קריאת ההשכמה שלנו. אם נשמע אל הקריאה נוכל לעבור אל מציאות חדשה. אז העולם לא ידמה בעיננו כהרפתקה חסרת תכלית, אלא ייתן לנו סיפוק ומשמעות. גן עדן לא נמצא בשמים, אלא מחכה להתגלות כאן בארץ, אם רק נפתח את ליבנו זה אל זה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.